Оперативна інформація  

info


site reg


YMP fullsize distr
 
   

Корисні посилання  

   

justquestions

   

Архів новин  

Лютий 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1
   

На сайті 4 гостей та відсутні користувачі

   

Здобутки української системи БПД визнали ТОП-експерти світу

Деталі

Досягнення української системи безоплатної правової допомоги оцінили як чудові (remarkabke) на конференції Міжнародної групи з безоплатної правової допомоги (International Legal Aid Group (ILAG)) у столиці Канади Оттаві. Візит делегації Координаційного центру з надання правової допомоги відбувся за підтримки українсько-канадського проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні».

«Україна – одна з трьох країн, яка отримала унікальну можливість презентувати національну доповідь про успіхи системи БПД. Ми розповіли, зокрема, про пілотну систему управління якістю, нову модель управління системою БПД через запровадження наглядової ради; пілотний проект з відновного правосуддя для неповнолітніх, заснування Української школи практичних знань з питань доступу до правосуддя», – зазначив директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк.

Усі учасники конференції наголосили на економічних перевагах, які дає державі БПД. Зазначено, що вона має вимірюваний позитивний економічний та нематеріальний вплив на суспільні відносини. І він є значно вищим за витрачені державні кошти на надання БПД. Важливо, щоб формуючи видаткову частину державного бюджету, урядовці враховували цей аспект.

24.06 Can 3

Розглядався також ще один важливий аспект – зв’язок між системою правової допомоги та сферою охорони здоров’я. Правові проблеми можуть спровокувати захворювання. Так само і хвороба, її лікування може призводити до виникнення правових проблем. Фахівці стверджують – соціально-економічні чинники тримають пальму першості у впливі на здоров'я.

«Рішенням може бути комплексний підхід до надання допомоги, коли юридична консультація поєднується з наданням доступу до інших сервісів. Своєю чергою, сімейні лікарі, працівники соціальних служб, громадські радники можуть допомагати з доступом до правової допомоги у необхідних випадках», – говорить Олексій Бонюк.

Окрема дискусія була присвячена запровадженню нової моделі управління системою БПД в Україні, що відбулася за сприяння Канадського бюро міжнародної освіти (у рамках підтримки посилення ефективності та інституційної незалежності української системи безоплатної правової допомоги). Керівники та члени Наглядових рад систем БПД в Канаді та інших країнах - учасники конференції ILAG - спільно виробили рекомендації щодо ефективного запуску Наглядової ради системи БПД в Україні та поділилися власним багаторічним досвідом функціонування подібних моделей управління.

24.06 Can 5

Значна увага була приділена темі якості надання безоплатної правової допомоги. Найвідоміші експерти ILAG з питань управління програмами БПД зазначили, що скарги клієнтів, через їх невеликий відсоток, не можна оцінювати як ефективний підхід для оцінювання якості надання правової допомоги. Зокрема, в українській системі БПД скарги клієнтів не перевищують 1% від загальної кількості звернень. Така сама статистика спостерігається і в інших країнах.

«Peer review (перегляд рівним) визнається найбільш ефективним механізмом забезпечення якості надання правової допомоги. Це стосується як правової допомоги, що гарантується державою, так і правових послуг, що надаються на підставі договору», – зазначає Олексій Бонюк.

В Україні є всі передумови, для щоб була створена власна модель управління якістю з урахуванням і міжнародного досвіду, і національних особливостей. Це забезпечить стабільно високу якість правової допомоги.

24.06 Can 6

Довідково. Конференція Міжнародної групи з безоплатної правової допомоги (International Legal Aid Group (ILAG)) проходила 17-19 червня 2019 року у столиці Канади Оттаві. В ній взяли участь найвідоміші експерти ILAG з питань управління програмами безоплатної правової допомоги з понад двадцяти країн світу. Співорганізатором та “приймаючою стороною” цьогорічної конференції стала “Правова допомога Онтаріо” – найбільша програма БПД в Канаді.

Українсько-канадський проект «Доступна та якісна правова допомога в Україні» впроваджується Канадським бюро міжнародної освіти у партнерстві з Координаційним центром з надання правової допомоги та фінансується Урядом Канади.

   

Адвокатам  

Advocats

   

Важливо  

 

logodagest


mpk2


x radio


DNA 219x116


infograf


 

1pracia

   

Законодавство України  

   

   

Ми у соціальних мережах  

face youtube google
   
© 2014-2019 Кіровоградський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua