Оперативна інформація  

info


site reg


YMP fullsize distr
   

Корисні посилання  

   

justquestions

   

Архів новин  

Вересень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
   

На сайті 18 гостей та відсутні користувачі

   

У Помічній фахівці системи БПД провели виїзне консультування

Деталі
пвап5465415 вересня 2016 року в приміщенні Помічненської міської ради Добровеличківського району  працював мобільний консультаційний пункт для військовослужбовців, учасників АТО та членів їхніх сімей.
Роботу консультаційного пункту забезпечували фахівці Голованівського місцевого центру з надання БВПД – Олена Горщак, начальник відділу організації надання безоплатної вторинної правової допомоги та роботи з адвокатами і Олександр Лісовий, начальник відділу правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги.
У роботі консультаційного пункту приймали участь Любов Лінник, радник голови Добровеличківської РДА з питань АТО, а також Інна Милютіна, директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
У день прийому до консультаційного пункту звернулось 15 осіб, щоб отримати безоплатні юридичні консультації з самих різноманітних питань. Найбільше військовослужбовці цікавили питання щодо отримання земельних ділянок під будівництво та для ведення особистого селянського господарства.
 
4534вап54
 
Олена Горщак детально зупинилась на положеннях Земельного кодексу України, а саме ст. 116 та ст. 118 кодексу, які регламентують загальні засади набуття земельних ділянок та порядок безоплатної приватизації земельних ділянок громадянами-учасниками АТО.
Начальник відділу організації надання безоплатної вторинної правової допомоги та роботи з адвокатами зазначила, що норми безоплатної передачі земельних ділянок становлять: для ведення особистого селянського господарства – не більше ніж 2,0 гектара; для ведення садівництва – не більше ніж 0,12 гектара; для будівництва і обслуговування жилого будинку. Господарських будівель і споруд у селах – не більше ніж 0,25 гектара, в селищах – не більше ніж 0,15 гектара, в містах – не більше ніж 0,10 гектара; для індивідуального дачного будівництва – не більше 0,10 гектара; для будівництва індивідуальних гаражів – не більше 0,01 гектара. Особа може скористатись правом на безкоштовну приватизацію землі по кожному з видів цільового призначення.
 
вап5645а
 
Також Олена Горщак надала роз’яснення на запитання громадян щодо оформлення полісу страхування на автомобіль учасникам АТО: «згідно статті 13 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів»:  учасники  бойових  дій та інваліди війни,  що визначені законом,  інваліди I групи,  які  особисто  керують  належними  їм транспортними  засобами,  а  також особи,  що керують транспортним засобом,  належним  інваліду I    групи,   у   його   присутності, звільняються   від   обов’язкового  страхування  цивільно-правової відповідальності на території України.  Відшкодування збитків  від дорожньо-транспортної пригоди, винуватцями якої є зазначені особи, проводить МТСБУ у порядку, визначеному цим Законом».
 
вапо567
 
Також військовослужбовці та члени їх сімей звертались із питаннями оплати за харчування дітей у дошкільному навчальному закладі, отримання пільг по сплаті за електроенергію, безоплатного забезпечення санаторно-курортним лікуванням тощо. На всі запитання громадян фахівці Голованівського місцевого центру з надання БВПД надали консультації та розяснення. 
 првап543
 
Серед осіб, які звернулись до мобільного консультаційного пункту, працівники місцевого центру розповсюдили інформаційні буклети «Реалізація права учасників АТО на землю та житло», «Питання – відповіді щодо отримання земельних ділянок», «Медичне обслуговування» та інші.
Наприкінці роботи консультаційного пункту співробітники місцевого центру провели «вуличне інформування» населення в місті Помічна.
 
6
 
7
   

Адвокатам  

Advocats

   

Важливо  

calclogodagest


mpk2


x radio


DNA 219x116


infograf


 

1pracia

   

Законодавство України  

   

Ми у соціальних мережах  

face youtube google
   
© 2014-2019 Кіровоградський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua