Оперативна інформація  

info


site reg


YMP fullsize distr
   

Корисні посилання  

   

justquestions

   

На сайті 33 гостей та відсутні користувачі

   

Система БПД та органи поліції забезпечать поінформованість про право на захист

Деталі

«Затримала поліція – негайно вимагай адвоката! Його участь гарантує держава». Плакати та наліпки з таким змістом надруковані та розміщені в органах і підрозділах Національної поліції України та слідчих ізоляторах Державної кримінально-виконавчої служби. Спільна інформаційна кампанія реалізується Міністерством юстиції та Міністерством внутрішніх справ за участі Координаційного центру з надання правової допомоги та за підтримки Ради Європи.

«Затримані, заарештовані, узяті під варту та засуджені громадяни мають знати свої права, в тому числі про право на адвоката, послуги якого оплачує держави. Завдяки співпраці Координаційного центру з надання правової допомоги, Національної поліції України, Офісу Ради Європи в Україні це питання вирішується. Відповідні інформаційні матеріали, наліпки мають бути розміщені у всіх підрозділах поліції, службових автомобілях, слідчих ізоляторах. Це стане серйозним поштовхом до покращення ситуації з дотримання прав цих категорій громадян. Право на захист повинні мати всі без винятку. Підкреслюю – це основа правової держави, у якій панує справедливість», – зауважила заступник Міністра юстиції Іванна Смачило.

За підтримки Проекту Ради Європи «Подальша підтримка реформи кримінальної юстиції в Україні», що фінансується Урядом Данії, надруковано наклад плакатів та наліпок з інформацією про права громадян на захист і безоплатну правову допомогу.

«Ранній доступ до правової допомоги край важливий. Людина має знати, що в разі затримання або арешту вона може зателефонувати за номером 0 800 213 103 і отримає адвоката, послуги якого оплачує держава», – зазначив директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк.

18.12.2018   brifing (3)

Він нагадав, що про випадки затримання, адміністративного арешту або застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою негайно інформуються Регіональні центри з надання БВПД. Починаючи з 2013 року, адвокатам видано майже 507,3 тис. доручень для надання безоплатної вторинної правової допомоги, у тому числі у кримінальних провадженнях – 476,4 тис., цивільних та адміністративних – 30,9 тис.

«За цей час 2 480 громадян були виправдані у справах, де їх представляли адвокати БПД. За цією цифрою – долі людей, їхніх сімей», – підкреслив Олексій Бонюк.

На необхідності дотримання прав людини в діяльності поліції наголосив заступник Голови Національної поліції України Костянтин Бушуєв.

«Фундаментальним у формуванні правової держави є забезпечення прав людини, в тому числі і в поліцейській діяльності. Змінюється Національна поліція, змінюється суспільство і ми запроваджуємо нові, високі стандарти взаємовідносин громадянського суспільства та органів державної влади», – зазначив він.

18.12.2018   brifing (4)

Про результати та перспективи співпраці Ради Європи з Міністерством юстиції та системою надання безоплатної правової допомоги розповіла заступниця Голови Офісу Ради Європи в Україні Олена Литвиненко.

«Нові способи інформування про право на захист та можливості надання безоплатної правової допомоги є черговим наступним кроком до покращення доступу до правосуддя. Це одне із основоположних прав, що закріплене в Європейській конвенції з прав людини. Надання безоплатної правової допомоги є невід’ємною складовою цього права», – наголосила вона.

18.12.2018   brifing (2)

Олена Литвиненко підтвердила, що Рада Європи і надалі буде підтримувати підвищення обізнаності населення про право на захист та надання безоплатної правової допомоги. Це є одним із пріоритетів плану дій Ради Європи для України на 2018-2021 роки.

Плакати та наліпки розміщуються в чергових частинах, у приміщеннях, де проводяться слідчі дії, в кімнатах та камерах для утримання затриманих, узятих під варту та заарештованих, у слідчих ізоляторах Державної кримінально-виконавчої служби, а також в салонах службових автомобілів.

   

Важливо  

calclogodagest


mpk2


x radio


DNA 219x116


infograf


 

1pracia

   

Законодавство України  

   

Ми у соціальних мережах  

face youtube google
   

Адвокатам  

Advocats

   
© 2014-2019 Кіровоградський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua