Оперативна інформація  

info


site reg


YMP fullsize distr
 
   

Корисні посилання  

   

justquestions

   

Архів новин  

Березень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
24 25 26 27 28 29 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
   

На сайті 10 гостей та відсутні користувачі

   

Що включає в себе послуга «Муніципальна няня»

Деталі
01З 1 січня в Україні розпочала діяти соціальна програма «Муніципальна няня». З її допомогою уряд може відшкодовувати батькам частину зарплати няні, яка доглядає дітей до трьох років. Розмір компенсації становить 1 699 гривень.
У межах правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!», Лілія Трепачова, начальниця Онуфріївського бюро правової допомоги роз’яснює правові аспекти.
Хто така «муніципальна няня»?
Це будь-яка фізична особа-підприємець або юридична особа, яка може надавати послуги няні, з якою укладено угоду або договір про догляд за дитиною до трьох років. Тобто це няня, яка надає послуги, відповідно до договору, декларує свої доходи та платить податки. Це не поширюється на доглядальниць, які просто беруть оплату готівкою та за домовленістю.
Хто має право на послуги «муніципальної няні»?
Право на «муніципальну няню» мають батьки або опікуни дітей до трьох років, які уклали офіційну угоду з нянею.
Компенсацію послуг няні не можуть отримувати сім’ї, які є батьками-вихователями дитячих будинків сімейного типу та прийомні батьки, якщо вони вже отримують грошову допомогу від держави.
Компенсація за послуги няні не скасовує декретні виплати та відпустку з догляду за дитиною. Також залишаються інші соціальні пільги та виплати, які отримує родина.
Як скористатися послугою?
Самостійно знайти няню та укласти у письмовій формі договір чи угоду про здійснення догляду за дитиною. Це, напевно, найскладніший етап, адже не всі няні готові легалізувати свою діяльність. У договорі щодо догляду за дитиною є низка важливих умов, яких потрібно дотримуватись при підписанні. Тому при оформленні таких документів краще звертатися до юристів.
Протягом місяця після підписання договору з нянею, батьки повинні прийти до місцевого структурного підрозділу з питань соціального захисту населення (далі – УСЗН) за місцем проживання та подати перелік документів:
• паспорт (оригінал та копія з даними про прізвище, ім’я та по батькові, дату його видачі та місце реєстрації)
• ідентифікаційний код (копія та оригінал)
• свідоцтво про народження дитини (копія та оригінал)
• опікуни надають рішення про встановлення опіки (копія та оригінал)
• договір, укладений з нянею (копія та оригінал)
• документи, які підтверджують оплату послуг няні (чеки, розрахункова квитанція, виписка з банківського рахунка тощо)
• заява про надання компенсації послуги «муніципальна няня» (зразок заяви надають у відділенні УСЗН)
• заява про перерахування коштів для компенсації послуги «муніципальна няня» із зазначенням рахунка в установі банку (зразок заяви надають у відділенні УСЗН)
Документи розглядають протягом десяти робочих днів, потім погоджують виплату компенсації або відмовляють. Про рішення повідомляють упродовж трьох робочих днів після його ухвалення.
Батьки можуть оскаржити відмову у виплаті компенсацій, але поки цей механізм є досить складним: потрібно залучати адвокатів, скаргу розглядає суд, а це додаткові витрати. Окрім того, поки відсутній повний перелік підстав, за яких батькам можуть відмовити в компенсації.
Як отримати компенсацію?
Щоб отримати компенсацію, батькам чи опікунам щомісяця до 5 числа потрібно надавати в УЗСН докази оплати послуг няні. Виплати проводяться щомісяця на той рахунок, який був вказаний у пакеті документів.
Якщо цього не зробити або надіслати чеки пізніше – держава не буде виплачувати компенсацію «муніципальної няні» за поточний місяць. Виплати продовжаться із наступного місяця, якщо батьки вчасно подадуть документи, що підтверджують оплату послуг.
Компенсацію виплачують на той період, на який було укладено договір із муніципальною нянею. Якщо договір розривають достроково, батьки зобов’язані повідомити про це у відділення УСЗН протягом одного робочого дня.
Виплата компенсації також припиняється у разі переїзду батьків або якщо няня завершує свою діяльність.
Від чого залежить сума компенсації?
Сума відшкодування залежить тільки від розміру прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років. Якщо прожитковий мінімум зростатиме – збільшуватиметься і розмір компенсації.
Підстави для припинення виплати компенсації послуги «муніципальна няня»:
  • неподання в установлений строк документів, що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні послуги «муніципальна няня» (після подання відповідних документів виплата компенсації послуги «муніципальна няня» поновлюється з місяця, за який було здійснено оплату послуги «муніципальна няня»);
  • отримувач послуги приховав або навмисно подав недостовірні відомості про здійснення догляду за дитиною до 3 років, які вплинули на призначення компенсації послуги «муніципальна няня», внаслідок чого були надміру виплачені кошти (з місяця, в якому виявлено порушення);
  • у разі переїзду отримувача послуги до іншої адміністративно-територіальної одиниці і виникнення обставин, що унеможливлюють виплату компенсації послуги «муніципальна няня» (розірвання договору, смерть отримувача послуг, дитини, припинення діяльності фізичної особи-підприємця, юридичної особи, яка надає послугу «муніципальна няня») (з місяця, наступного за місяцем, в якому відбулися зміни);
  • за заявою отримувача послуги «муніципальна няня» (з місяця, наступного за місяцем її подання, якщо інше не обумовлено заявою).
Рішення органу соцзахисту про відмову у призначенні компенсації послуги «муніципальна няня» або про її припинення може бути оскаржене в судовому порядку.
До Олександрійського місцевого центру з надання БВПД можна звернутись за адресою: м. Олександрія, вул. Першотравнева, 18, тел. (05235) 7-04-40, 7-04-04.
Для цілодобового доступу громадян до безоплатної вторинної правової допомоги діє єдиний контакт-центр за номером 0-800-213-103, дзвінки безкоштовні зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України.
 
   

Адвокатам  

Advocats

   

Важливо  

 

logodagest


mpk2


x radio


DNA 219x116


infograf


 

1pracia

   

Законодавство України  

   

   

Ми у соціальних мережах  

face youtube google
   
© 2014-2019 Кіровоградський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua