Про перспективи реалізації прав та свобод громадян дискутували у Кропивницькому

Деталі
0130 березня 2017 року, представники системи безоплатної вторинної правової допомоги взяли участь у науково-практичному семінарі «Стан та перспективи реалізації прав і свобод під час здійснення судочинства в Україні», який відбувся на базі Кропивницького інституту державного та муніципального управління Класичного приватного університету.
Фахівці Регіонального центру з надання БВПД у Кіровоградській області – заступник директора центру Олена Шишкарьова та начальник відділу комунікацій та забезпечення доступу до публічної інформації Ольга Салоїд; представники Кіровоградського місцевого центру з надання БВПД – начальник відділу представництва Станіслав Березніченко та головний спеціаліст відділу правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами надання БППД Тетяна Тур, а також науково-педагогічний колектив та активна студентська молодь Кропивницького інституту державного та муніципального управління Класичного приватного університет обговорили перспективи реалізації захисту конституційних прав та інтересів мешканців Кіровоградщини.
 
02
 
Заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Кіровоградській області Олена Шишкарьова звернула увагу присутніх на те, що концепція надання безоплатної правової допомоги в Україні спрямована на реалізацію права людини на доступ до правосуддя відповідно до Конституції України.
Прийняття Закону України «Про безоплатну правову допомогу» стало вагомим кроком у напрямі реалізації положень Конституції України, а саме статті 59, яка гарантує право кожного на правову допомогу, а у випадках, передбачених законом, надання такої допомоги безоплатно.
 
03
 
04
 
З-поміж іншого, вона поінформувала присутніх, що за останній рік крім чотирьох центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги на Кіровоградщині запрацювали ще 18 бюро правової допомоги.
 
05
 
Також, нагадала про те, що Регіональний центр з надання БВПД у Кіровоградській області здійснює доступ громадян до правової допомоги, а самі правові послуги надають адвокати, які відібрані за результатами конкурсу.
Тобто, після прийняття рішення про надання безоплатної вторинної правової допомоги, центр з надання БВПД призначає адвоката.
Повноваження адвоката як захисника при провадженні дізнання, досудового слідства і в розгляді кримінальної справи в суді, для участі у розгляді справи про адміністративне правопорушення та представництва інтересів осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами підтверджуються відповідним дорученням центру.
 
06
 
Ольга Салоїд звернула увагу присутніх на те, що з метою правопросвітництва, підвищення правових спроможностей територіальних громад, збирання найкращих юридичних практик та, в підсумку, видання продукту у сфері права: методичні рекомендації, збірки найкращих практик, незабаром запрацюють п’ять міжрегіональних ресурсно-комунікаційних платформ у Львові, Одесі, Харкові, Києві та Дніпрі.
Наразі на сайті Регіонального центру з надання БВПД у Кіровоградській області можна знайти інформацію про розвиток системи БПД, юридичні консультації, приклади успішного захисту та представництва інтересів у судах, новини та новації у законодавстві, адреси центрів з надання БВПД та бюро правової допомоги.
 
07
 
Також учасники семінару обговорювали питання, що виникають при визначенні суб’єктів права на безоплатну вторинну правову допомогу та опрацюванні звернень клієнтів; здійснення моніторингу виконання адвокатами, що залучаються до надання безоплатної вторинної правової допомоги, зобов’язань, визначених у контракті про надання такої допомоги, прийняття та перевірка поданих адвокатами актів надання безоплатної вторинної правової допомоги та інші.
«Запровадження системи безоплатної правової допомоги в Україні є важливим кроком у напрямі до наближення нашої держави до світових та європейських стандартів щодо забезпечення права людини на правову допомогу», – резюмувала Олена Шишкарьова.
Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Кіровоградській області працює за адресою: вул. Дворцова, 32/29, м. Кропивницький, тел. (0522) 37-12-50, 32-07-97, 0991048038.
Місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходяться за адресами:
Голованівський місцевий центр з надання БВПД
смт Голованівськ, вул. Ціолковського, 1
Тел.: (05252) 2-25-83, 068 834 77 45, 093 423 33 73
 Кіровоградський місцевий центр з надання БВПД
м. Кропивницький, вул. Архітектора Паученка, 64/53
Тел.: 095 87 662 33, (0522) 32-08-24
 Олександрійський місцевий центр з надання БВПД
м. Олександрія, вул. Першотравнева, 18
Тел.: (05235) 7-04-40, 7-04-04.
Для цілодобового доступу громадян до безоплатної вторинної правової допомоги діє єдиний телефонний номер 0-800-213-103.
Адреси бюро правової допомоги:
 Бобринецьке бюро правової допомоги
м. Бобринець, вул. Незалежності, 80
 Гайворонське бюро правової допомоги
м. Гайворон, вул. Великого Кобзаря, 20
 Маловисківське бюро правової допомоги
м. Мала Виска, вул. В. Бровченка, 33
Новоукраїнське бюро правової допомоги
м. Новоукраїнка, вул. Покровська, 67
 Благовіщенське бюро правової допомоги
м. Благовіщенське, вул. Ореста Гуменюка, 8
 Вільшанське бюро правової допомоги
смт Вільшанка, вул. М. Лагонди, 30
 Добровеличківське бюро правової допомоги
смт Добровеличківка, вул. Центральна, 103\7
 Новоархангельське бюро правової допомоги
смт Новоархангельськ, вул. Пушкіна, 28
 Долинське бюро правової допомоги 
м. Долинська, вул. Шевченка, 59
 Компаніївське бюро правової допомоги
смт Компаніївка, вул. Паркова, 4 
 Новомиргородське бюро правової допомоги
м. Новомиргород, вул. Соборності, 106
 Новгородківське бюро правової допомоги 
смт Новгородка, вул. Центральна, 1 
 Устинівське бюро правової допомоги
смт Устинівка, вул. Благодатна, 1
 Знам’янське бюро правової допомоги
м. Знам’янка, вул. Героїв  Крут, 9
 Світловодське бюро правової допомоги
м. Світловодськ, вул. Павлівська, 13 А
 Петрівське бюро правової допомоги
смт Петрове, вул. Центральна, 21
 Олександрівське бюро правової допомоги
смт Олександрівка, вул. Незалежності України, 63
 Онуфріївське бюро правової допомоги
смт Онуфріївка, вул. Толстого, 68.
   

Адвокатам  

Advocats

   

Важливо  

calclogodagest


mpk2


x radio


DNA 219x116


infograf


 

1pracia

   

Законодавство України  

   

Ми у соціальних мережах  

face youtube google
   
© 2014-2019 Кіровоградський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua