Правова допомога: у Кропивницькому обговорили питання недопущення порушень права затриманих осіб на захист

Деталі
01Про шляхи реагування на виявленні порушення з боку правоохоронних органів при повідомленні регіонального центру про затримання осіб йшлося під час робочої зустрічі представників системи БПД, уповноважених Голови Національної поліції України з питань дотримання прав людини у поліцейській діяльності та слідчого управління ГУНП в Кіровоградській області.
«Якщо особу затримано за підозрою у вчиненні злочину, вона має право на безоплатну правову допомогу. Представник правоохоронного органу, що здійснив затримання, зобов’язаний негайно повідомити про цей факт регіональний центр. На сьогоднішній день робота між регіональним центром та правоохоронними органами налагоджена, але були виявленні випадки, коли уповноважені особи повідомляли регіональний центр про затримання особи із запізненням, тим самим порушуючи Порядок інформування центрів з надання БВПД», – підкреслив Леонід Кропліс, директор Регіонального центру з надання БВПД у Кіровоградській області.
 
02
 
Загалом, за період з 1 січня 2019 року по 31 травня 2019 року Регіональним центром зареєстровано 213 повідомлень про застосування затримання в кримінальному процесуальному порядку, з них 206 – затримання здійснені працівниками поліції:
  • 118 повідомлень здійснено не пізніше 1 години після затримання;
  • 60 повідомлень здійснено від 1 до 3 годин після затримання;
  • 28 повідомлень здійснено від 3 до 12 годин після затримання.
У статистичних даних щодо часу інформування центру про затримання прослідковується різниця між реєстрацією центром повідомлення про затримання і часом затримання, зазначеним працівником поліції, який здійснив повідомлення. Після прибуття адвоката, призначеного для надання правової допомоги, та в подальшому при обранні запобіжного заходу слідчим суддею – з’ясовується, що час фактичного затримання не збігається з часом зазначеним при інформуванні центру, а фактичне затримання відбулось набагато раніше.
Сторони висловили міркування стосовно шляхів усунення виявлених порушень з боку правоохоронних органів при повідомленні регіонального центру та домовились про проведення навчальних заходів для слідчих.
Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Кіровоградській області працює за адресою: вул. Дворцова, 32/29, м. Кропивницький, тел. (0522) 37-12-50, 32-07-97, 0991048038.
Для цілодобового доступу громадян до безоплатної вторинної правової допомоги діє єдиний контакт-центр за номером 0-800-213-103, дзвінки безкоштовні зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України.
   

Адвокатам  

Advocats

   

Важливо  

calclogodagest


mpk2


x radio


DNA 219x116


infograf


 

1pracia

   

Законодавство України  

   

Ми у соціальних мережах  

face youtube google
   
© 2014-2019 Кіровоградський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua