Оперативна інформація  

info


site reg


YMP fullsize distr
 
   

Корисні посилання  

   

justquestions

   

На сайті 26 гостей та відсутні користувачі

   

Кропивницьким військовослужбовцям роз’яснили їхні права та пільги, передбачені чинним законодавством

Деталі
01Статус військовослужбовця – це сукупність гарантованих Конституцією та законами України прав та свобод, також обов’язків та відповідальності, встановлених законами та іншими нормативно-правовими актами України. Частина 5 статті 17 Конституції України покладає на державу забезпечення соціального захисту громадян, які перебувають на службі у Збройних силах України та інших військових формуваннях, а також членів їхніх сімей. З метою інформування учасників АТО, ООС про механізми реалізації їх прав, фахівчині Регіонального та Кропивницького місцевого центрів з надання БВПД провели інформаційну годину для військовослужбовців Кіровоградського обласного військового комісаріату.
«Право на отримання безоплатної правової допомоги гарантоване Конституцією України. Отримати правову допомогу можна зателефонувавши за єдиним цілодобовим номером контакт-центру 0800213103, звернувшись особисто або через законного представника до місцевих центрів з надання БВПД або бюро правової допомоги, повідомивши регіональний центр з надання БВПД про випадки затримання, – повідомила Ольга Салоїд, начальниця відділу комунікацій та правопросвітництва.
 
02
 
«Соціальний захист – це діяльність державних органів, військового командування, посадових осіб по реалізації встановлених для військовослужбовців та членів їх сімей прав, пільг, свобод та законних інтересів. Пільги військовослужбовців – це права, переваги та привілеї, що надаються на підставі чинного законодавства військовослужбовцям з метою соціального захисту, компенсації певних обмежень їх прав та свобод, пов’язаних з перебуванням на військовій службі та стимулювання зацікавленості у її проходженні», – пояснила Анастасія Мироненко, заступниця начальника відділу Кропивницького місцевого центру з надання БВПД.
 
03
  
До найбільш поширених належать пільги, які отримують військовослужбовці ЗС України, які мають статус учасника бойових дій:
- 75% знижка квартирної плати та вартості комунальних послуг;
- безоплатний проїзд міським пасажирським, приміським та міжміським транспортом;
- військовослужбовці, крім військовослужбовців строкової військової служби, мають право на першочергове встановлення квартирного телефону, а також першочергове встановлення квартирної охоронної сигналізації;
- військовослужбовець строкової військової служби, військовослужбовець, який проходить військову службу за контрактом, особа офіцерського складу, яка проходить кадрову військову службу, особа офіцерського складу, яка проходить військову службу за призовом, військовослужбовець, призваний на військову службу під час мобілізації, на особливий період (крім військовослужбовців-жінок), якого засуджено до тримання в дисциплінарному батальйоні військовослужбовців, та члени його сім’ї права на пільги не втрачають;
- використання чергової щорічної відпустки у зручний час, а також одержання додаткової відпустки строком до двох тижнів на рік; переважне право на залишення на роботі при скороченні штату організації;
- першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва.
До Кропивницького місцевого центру з надання БВПД можна звернутисьза адресою: м. Кропивницький, вул. Архітектора Паученка 64/53 тел. (0522) 32-08-24, (095)-876-62-33.
Для цілодобового доступу громадян до безоплатної вторинної правової допомоги діє єдиний контакт-центр за номером 0-800-213-103, дзвінки безкоштовні зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України.
   

Адвокатам  

Advocats

   

Важливо  

 

logodagest


mpk2


x radio


DNA 219x116


infograf


 

1pracia

   

Законодавство України  

   

   

Ми у соціальних мережах  

face youtube google
   
© 2014-2019 Кіровоградський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua