Оперативна інформація  

info


site reg


YMP fullsize distr
 
   

Корисні посилання  

   

justquestions

   

Архів новин  

Лютий 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1
   

На сайті 12 гостей та відсутні користувачі

   

Фахівчиня системи БПД допомогла клієнту з інвалідністю реалізувати своє право на користування власним майном

Деталі
01Фахівчиня Кропивницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги допомогла клієнту з інвалідністю захистити своє право власності та усунути перешкоди в користуванні власним будинком.
Опрацювавши матеріали справи, головний спеціаліст відділу представництва Кропивницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Наталія Цуцман встановила, що громадянин Л., який з дитинства має обмежені фізичні можливості (є глухонімим), самостійно склав позовну заяву про зняття особи з місця реєстрації та подав її до суду. Зясувалось, що позовна заява написана невірно через незнання громадянином Л. норм матеріального та процесуального права.
У ході бесіди (в присутності перекладача) виявилося, що будинок належить громадянину Л. на підставі свідоцтва про право на спадщину. Також те, що його дружина та двоє доньок не проживають в його будинку з 2012 року. Доньки клієнта матеріальної допомоги на утримання будинку не надавали, більше того, постійно вчиняли сварки та бійки, що негативно впливало на здоров’я клієнта.
Громадянину Л. було відмовлено в наданні субсидії у зв’язку з тим, що окрім нього, в квартирі було зареєстровано місце проживання його дружини і двох доньок.
Наталія Цуцман пояснила клієнтові, що відповідно до п. 2 ч.1 ст. 57 Сімейного кодексу України майном, що є особистою приватною власністю чоловіка є майно, набуте ним за час шлюбу, на підставі договору дарування або в порядку спадкування. Таким чином, права на даний житловий будинок його дружина та доньки не мають, оскільки він є його особистою приватною власністю.
Головний спеціаліст відділу представництва Кропивницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Наталія Цуцман склала та подала до суду заяву про зміну підстав позову та уточнення позовних вимог.
7 вересня 2018 року рішенням Кіровського районного суду м. Кіровограда позовні вимоги щодо усунення перешкод в користуванні квартирою, шляхом визнання дружин та доньок такими, що втратили право користування житловим приміщенням були задоволені в повному обсязі.
Довідково:
- відповідно до ч. 1 ст. 319 ЦК України власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд.
- згідно з ч. 1 ст. 321 ЦК України право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.
- ч. 1 ст. 391 ЦК України передбачено спосіб захисту права власності від порушень, не пов’язаних із позбавленням володіння. Зокрема, власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.
- ч. 2 ст. 405 Цивільного кодексу України член сім'ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім'ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом.
- відповідно до ст. 7 Закону України від 11 грудня 2003 року «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» зняття з реєстрації місця проживання здійснюється протягом семи днів на підставі заяви особи, запиту органу реєстрації за новим місцем проживання особи, остаточного рішення суду (про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням, про виселення, визнання особи безвісно відсутньою або померлою), свідоцтва про смерть.
- ч. 2 статті 107 ЖК України у разі вибуття наймача та членів його сім'ї на постійне проживання до іншого населеного пункту або в інше жиле приміщення в тому ж населеному пункті договір найму жилого приміщення вважається розірваним з дня вибуття. Якщо з житлового приміщення вибуває не вся сім'я, то договір найму жилого приміщення не розривається, а член сім'ї, який вибув, втрачає право користування цим жилим приміщенням з дня вибуття.
До Кропивницького місцевого центру з надання БВПД можна звернутись за адресою:м. Кропивницький, вул. Архітектора Паученка, 64/53. Тел.: (0522) 32-08-24, моб. 095-876-62-33.
Адреси бюро правової допомоги:
Долинське бюро правової допомоги
м. Долинська, вул. Шевченка, 59
Компаніївське бюро правової допомоги
смт. Компаніївка, вул. Паркова, 4 
Новомиргородське бюро правової допомоги
м. Новомиргород, вул. Соборності, 106
Новгородське бюро правової допомоги
смт. Новгородка, вул. Центральна, 1 
Устинівське бюро правової допомоги
смт. Устинівка, вул. Благодатна, 1.
   

Адвокатам  

Advocats

   

Важливо  

 

logodagest


mpk2


x radio


DNA 219x116


infograf


 

1pracia

   

Законодавство України  

   

   

Ми у соціальних мережах  

face youtube google
   
© 2014-2019 Кіровоградський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua