Оперативна інформація  

info


site reg


YMP fullsize distr
 
   

Корисні посилання  

   

justquestions

   

Архів новин  

Квітень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
   

На сайті 17 гостей та відсутні користувачі

   

Як краще надавати правову допомогу жінкам з вразливих груп

Деталі

Множинна дискримінація жінок із вразливих груп. Основні проблеми доступу до правосуддя таких жінок. Особливості надання їм правової допомоги в окремих категоріях справ. Алгоритм дій, приклади, посилання на міжнародні та нормативно-правові акти. Все це містять Методичні рекомендації щодо надання правової допомоги жінкам з вразливих соціальних груп, що затверджені наказом Координаційного центру з надання правової допомоги. 

Методичні рекомендації для фахівців та фахівчинь системи БПД та всіх адвокатів та адвокаток розробили експертки Асоціації жінок-юристок України «ЮрФем» Оксана Гузь, Світлана Бєлай, Олена Зайцева у партнерстві з Координаційним центром з надання правової допомоги у межах проєкту «Покращення якості правових послуг для вразливих груп жінок».

«Понад 60% клієнтів, які звертаються до місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги – це жінки. Для надання ефективної і своєчасної правової допомоги жінкам із вразливих соціальних груп край важливо ідентифікувати випадки дискримінації за ознакою статі, соціального статусу, стану здоров’я. Знати як діяти, аби захистити їхні права», – зазначила перша заступниця директора Координаційного центру з надання правової допомоги Оксана Василяка.

Протягом року експертки «ЮрФем» проводили семінари-консультації з фахівцями та фахівчинями системи БПД та готували текст рекомендацій. Він містить визначення терміна множинної дискримінації жінок із вразливих груп. Адже розуміння ситуації, коли особа зазнає дискримінації в будь-якій формі і більш ніж за однією ознакою одночасно, край важливо для ефективного захисту її прав.

Окреме питання – це перешкоди та проблеми у доступі до правосуддя, з якими зіштовхуються жінки, що вживають наркотики, живуть з ВІЛ та працівниці секс-індустрії. Надання правової допомоги таким жінкам має певні особливості. У рекомендаціях надано алгоритми дій юристів під час надання правової допомоги у кримінальних та адміністративних справах, спорах, що виникають із сімейних, трудових, майнових правовідносин. У тому числі – щодо визначення місця проживання дитини, позбавлення батьківських прав, виселення із житла тощо. Детально визначені особливості надання правової допомоги у справах, пов’язаних із гендерно-обумовленим насильством.

«Розуміння юридичною спільнотою проблем, з якими зіштовхуються постраждалі від множинної дискримінації, сприятиме ефективному наданню правових послуг та захисту прав постраждалих осіб», – зазначила голова Асоціації жінок-юристок України «ЮрФем» Христина Кіт.

На базі рекомендацій розроблений дистанційний навчальний курс, який зможуть пройти всі охочі. Презентація методичних рекомендацій та дистанційного онлайн курсу «Правова допомога жінкам із вразливих груп: особливості роботи та алгоритм дій» відбудеться у Києві 11 грудня. Зареєструватися можна за посиланням: https://forms.gle/Foaa3rDhFTBcmcBs8.

Довідково. Методичні рекомендації розроблені у межах проєкту «Покращення якості правових послуг для вразливих груп жінок», який реалізується протягом 2019 року Асоціацією жінок-юристок України «ЮрФем» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» у співпраці з Координаційним центром з надання правової допомоги.

   

Адвокатам  

Advocats

   

Важливо  

 

logodagest


mpk2


x radio


DNA 219x116


infograf


 

1pracia

   

Законодавство України  

   

   

Ми у соціальних мережах  

face youtube google
   
© 2014-2019 Кіровоградський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua